Proč je v adrese Klogan? 

Nebojte, nejedná se o nijak zdeformovaného klokana, i když zvířata jsou všeobecně moc fajn takže jsem klokana s G použila i jako logo. Prakticky jde ale o šifru jména a jedné z variant mojí přezdívky . Jmenuji se Kája, odtud tedy K a Logan či Rosomák podle oblíbené postavy od Marvelu (také jsem sarkastický vztekloun, co umí vytáhnout drápy. Jen nejsou z adamantia...)


O MNĚ

Moje první krůčky k blogování

Bylo mi asi osmnáct, devatenáct let, a zajímala jsem se o tajemno. Tehdy byl v rozpuku Blog.cz a na něm spousta lidí se stejnými zájmy, jako jsem měla já. Tedy, aspoň to tak vypadalo do chvíle, než jsem zjistila, že většina článků je zkopírovaná tolikrát, co plakát s tenistkou, jak se škrábe v zadku. To mi nevyhovovalo, chtěla jsem nové informace ale nikde nic... Nakonec jsem to vzala do vlastních rukou. Začala číst knihy, vyhledávat na zahraničních webech a protože jsem chtěla ukázat, že to jde i jinak, než věčným kopírováním jediného zdroje, založila jsem si blog Večernice - podle mé tehdejší trampské přezdívky. Důkazem, že jsem udělala dobře, byla ohromná základna čtenářů. Čas šel dál, zájmy se měnily, ubývalo tajemna a přibývalo života. Blog.cz se změnil na něco nepoužitelného, co bylo před časem odsouzeno k dokonalému zániku. Takže ahoj zde, na nové platformě.

A kdo vlastně jsem, že si dovoluji...

Ano, tuhle otázku jsem musela zodpovídat mnohokrát i ve variaci "čeho jsi dosáhla, že si dovoluješ..." takže už mě nemůže rozhodit.

Jsem člověk. I když jsem pět let žila v (sebe)mystifikaci, že to tak není. Ale moje "vampýří" já odešlo spolu s bývalým manželem, aby bylo k dispozici pro jeho další partnerky. Začalo hledání sebe sama a ustálilo se na podivném zelenovlasém stvoření s neurčitou sexualitou a s určitým názorem. Nejsem někdo, kdo by se nechal zviklat, mám vlastní hranice dobrého a zlého, vypěstované výchovou a zkušenostmi. Těch jsem od roku 1987, kdy jsem se narodila, stihla nasbírat víc, než bych chtěla.
Snažím se to vetknout do věcí, které mě baví - psaní prózy i poezie, fotografování a s obojím dohromady, blogování. Nejvíc toho o mě tedy zjistíte v samotných článcích a tedy... vzhůru do čtení.